SOLNICZKI

SOLNICZKA Z PIEPRZNICZKĄ BOLESŁAWIEC

Solniczki z pieprzniczkami na podstawce są naczyniami w których przechowujemy i serwujemy domownikom lub gościom przyprawy takie jak sól i pieprz.

Aby zachować świeżość przypraw umieszczonych w pojemnikach, są one zamykane plastikową zatyczką.

Surowiec wykorzystany do produkcji naczyń, jakim jest glinka ceramiczna, ma wysokie właściwości termiczne, co pozwala na dłuższe utrzymanie pożądanej temperatury.

 

ZESTAWY SOLNICZEK Z PIEPRZNICZKĄ BOLESŁAWIEC

Zestaw do przypraw sól/pieprz na podstawce jest najczęściej wykorzystywanym elementem do przyprawiania potraw w codziennym życiu domowym. Do zestawu przypraw pasuje dobrana w odpowiednim wzorze maselniczka, kieliszek jajecznik lub butelki do płynnych przypraw takich jak oliwa i ocet. Posiadając solniczkę z pieprzniczką na podstawce, ręcznie malowany za pomocą klasycznej metody zwanej stempelkiem lub wyszukanej, o bardziej artystycznej dekoracji malowanej za pomocą pędzla i sygnowanej podpisem artysty, możemy dobrać inne pasujące elementy aby stworzyć zestaw śniadaniowy z szerokiej gamy polecanych kształtów.

Do takiego zestawu będą idealnie pasowały czajniki do parzenia herbaty i kawy o dowolnej pojemności od małych 0,25 l. do bardzo dużych pojemności 2,9 l. w dowolnych kształtach z polecanej oferty czajników i imbryków, z podgrzewaczem, co pozwoli jeszcze dłużej cieszyć się gorącym napojem. Mleczniki, filiżanki ze spodkiem, kubki, talerze, talerzyki, miseczki, miski, półmiski do serwowania serów i wędlin i inne naczynia z bogatej oferty kształtów. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego, co posłuży na wiele lat i zostanie przekazane innym pokoleniom.

Wszystkie wyroby wykonane są z glinki ceramicznej wypiekanej powyżej 1200*C.

Przewodnim kolorem używanym i najbardziej kojarzonym z ceramiką bolesławiecką jest kolor kobaltowy.

Kobalt jest najczęściej kojarzony ze stempelkiem potocznie nazywany „pawie oczko”.

Niewątpliwe jest że, każdy użytkownik naczyń ceramicznych Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” to wielki pasjonat i hobbysta wyszukujący co rusz to nowe wzory i kształty, które rokrocznie są przedstawiane wszystkim doceniającym rękodzielnictwo wielbicielom ceramiki bolesławieckiej jako nowości, które weszły na rynek.

Nie poprzestając na jednym kolorze i wychodząc naprzeciw potrzebom klienta zaczęto wprowadzać kolory, które ożywiły wnętrza kuchni, jadalni, salonu oraz łazienki.

Kolorystyka naczyń została poszerzona o wiele barw, które doskonale wpisują się w tzw. ciepło domowego ogniska, a to za sprawą stonowanych odcieni, które występują w przyrodzie i to one dyktują kierunek stosowany w dekoracji ceramiki. Jest to wiele odcieni błękitu, odcienie czerwieni, odcienie brązów i ciepłych żółcieni, naturalnie wiele zieleni, która otacza nas w przyrodzie. To, co natura kształtuje swoją bogatością barw i cyklicznie zmieniającą się porą roku można znaleźć we wzorach naszych ręcznie malowanych naczyń ceramicznych Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”

WZORNICTWO SOLNICZEK Z PIEPRZNICZKĄ BOLESŁAWIEC

Wzornictwo, szczególnie to wykonane za pomocą pędzla najlepiej odzwierciedla motyw przewodni, który projektanci stosują na wyrobach ceramicznych. Jest to w większości otaczająca nas fauna i flora, elementy roślinne takie jak kwiaty, liście, zioła, owoce, warzywa i nierzadko zwierzęta i ptaki oraz, ostatnio lubiane owady. To, z czym mamy do czynienia w przyrodzie robi na nas największe wrażenie, dlatego odwzorowanie natury na ulubionym talerzu lub kubku sprawi nam największą przyjemność, używając go na co dzień.

Wszystkie proponowane naczynia i akcesoria są szkliwione, co sprawia, że używanie ich jest niezmiernie miłe w dotyku a zaparzona herbata lub kawa nie pozostawia tzw. czarnego osadu. Można myć w zmywarce, podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Wybrane naczynia do tego przeznaczone i oznaczone specjalną etykietą można używać do zapiekania potraw w piekarniku w temperaturze do 280*C oraz można podgrzewać na płycie ceramicznej i elektrycznej.

Wszechstronność wyrabianych naczyń ceramicznych zyskała duży rozgłos w świecie i dotarła w dalsze jego zakątki m.in. Azja, Ameryka.