FIGURKI

FIGURKI BOLESŁAWIEC

Figurki ceramiczne są formatkami dekoracyjnymi upiększającymi wnętrza kuchni, jadalni czy salonu. Posiadamy w ofercie figurki które również spełniają funkcję użytkową np. skarbonka, lampion domek.

Figurka użytkowa lampion domek lub choinka posiada małe otwory przez które z użyciem świeczki tzw. tea light pięknie wydostaje się światło i ozdabia wnętrze. Kolejnymi figurkami ozdabiającymi wnętrze są magnesy w kształcie czajniczka, serca i motyla. Możemy zastosować na lodówce lub tablicy magnetycznej.

W ofercie posiadamy figurki o kształcie: słoń, miś, kurczak, skarbonka sowa, skarbonka świnka, skarbonka auto, skarbonka piłka, zając, baranek, kaczka, krówka, bombka, jajko pisanka, dzwonek, krzyż, bałwanek, mikołaj.

ZESTAWY FIGUREK BOLESŁAWIEC

Posiadając piękną figurkę ręcznie malowaną za pomocą klasycznej metody zwanej stempelkiem lub wyszukanej, o bardziej artystycznej dekoracji malowanej za pomocą pędzla i sygnowanej podpisem artysty, możemy dobrać inne pasujące elementy, aby stworzyć zestaw kawowo/herbaciany lub obiadowy z szerokiej gamy polecanych kształtów.

Do takiego zestawu będą idealnie pasowały czajniki do parzenia herbaty i kawy o dowolnej pojemności, od małych 0,25 l. do bardzo dużych pojemności 2,9 l. w dowolnych kształtach z polecanej oferty czajników i imbryków z podgrzewaczem, co pozwoli jeszcze dłużej cieszyć się gorącym napojem. Mleczniki, filiżanki ze spodkiem, kubki, talerze, talerzyki, miseczki, miski, półmiski do serwowania ciast i ciasteczek i inne naczynia z bogatej oferty kształtów. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego, co posłuży na wiele lat i zostanie przekazane innym pokoleniom.

Wszystkie wyroby wykonane są z glinki ceramicznej, wypiekanej powyżej 1200* C.

Przewodnim kolorem używanym i najbardziej kojarzonym z ceramiką bolesławiecką jest kolor kobaltowy.

Kobalt jest najczęściej kojarzony ze stempelkiem, potocznie nazywany „pawie oczko”.

Niewątpliwe jest że, każdy użytkownik naczyń ceramicznych Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” to wielki pasjonat i hobbysta wyszukujący co rusz to nowe wzory i kształty, które rokrocznie są przedstawiane wszystkim doceniającym rękodzielnictwo wielbicielom ceramiki bolesławieckiej, jako nowości, które weszły na rynek.

Nie poprzestając na jednym kolorze i wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, zaczęto wprowadzać kolory które ożywiły wnętrza kuchni, jadalni, salonu oraz łazienki.

Kolorystyka naczyń została poszerzona o wiele barw, które doskonale wpisują się w tzw. ciepło domowego ogniska, a to za sprawą stonowanych odcieni, które występują w przyrodzie i to one dyktują kierunek stosowany w dekoracji ceramiki. Jest to wiele odcieni błękitu, odcienie czerwieni, odcienie brązów i ciepłych żółcieni, naturalnie wiele zieleni, która otacza nas w przyrodzie. To, co natura kształtuje swoją bogatością barw i cyklicznie zmieniającą się porą roku, można znaleźć we wzorach naszych ręcznie malowanych naczyń ceramicznych Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”.

WZORNICTWO FIGUREK BOLESŁAWIEC

Wzornictwo, szczególnie to wykonane za pomocą pędzla najlepiej odzwierciedla motyw przewodni, który projektanci stosują na wyrobach ceramicznych. Jest to w większości otaczająca nas fauna i flora, elementy roślinne takie jak kwiaty, liście, zioła, owoce, warzywa i nierzadko zwierzęta i ptaki oraz, ostatnio lubiane owady. To, z czym mamy do czynienia w przyrodzie robi na nas największe wrażenie, dlatego odwzorowanie natury na ulubionym talerzu lub kubku sprawi nam największą przyjemność, używając go na co dzień.

Wszystkie proponowane naczynia i akcesoria są szkliwione, co sprawia, że używanie ich jest niezmiernie miłe w dotyku a zaparzona herbata lub kawa nie pozostawia tzw. czarnego osadu. Można myć w zmywarce, podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Wybrane naczynia do tego przeznaczone i oznaczone specjalną etykietą można używać do zapiekania potraw w piekarniku w temperaturze do 280*C oraz można podgrzewać na płycie ceramicznej i elektrycznej.

Wszechstronność wyrabianych naczyń ceramicznych zyskała duży rozgłos w świecie i dotarła w dalsze jego zakątki m.in. Azja, Ameryka