PÓŁMISEK 1-1422/42

Symbol: 1-1422/42

Symbol producenta: GU 1422

Pojemność: Ø 17/27,5

Gatunek: GAT. I

Dekoracja: 42

49,19 zł

46,73 zł netto 46,73 zł brutto

Produkt chwilowo niedostępny. Zadzwoń lub napisz do nas a sprowadzimy go dla Ciebie

sklep@kropkawkropke.szczecin.pl

+48 516 056 497

OPIS

GU 1422/42 PÓŁMISEK. DEKORACJA KLASYCZNA MALOWANA ZA POMOCĄ STEMPLA. MOŻNA UŻYWAĆ W ZMYWARCE I KUCHENCE MIKROFALOWEJ.

Inne produkty z tej kategorii

PÓŁMISKI BOLESŁAWIEC

Półmiski są naczyniami na których możemy serwować przygotowane potrawy np. przystawki na ciepło i na zimno, idealnie nadają się do podania codziennych i odświętnych potraw, możemy podać na nich wędlinę, ser, ciasto, lub potrawy pieczone które na ceramicznych ręcznie malowanych półmiskach smakują lepiej i dłużej zachowują ciepło.

Wybierając odpowiedni rozmiar, kształt i przeznaczenie półmiska można serwować również dania obiadowe i deserowe takie jak tort, ciasto.

W ofercie posiadamy półmiski które można używać do przygotowania potraw w piekarniku zapiekając do temperatury 280 *C.

Producent, Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”, do każdego naczynia z przeznaczeniem do zapiekania w piekarniku czy podgrzewania na płycie ceramicznej i elektrycznej, dołącza informację prawidłowego użytkowania naczynia.

Surowiec wykorzystany do produkcji naczyń, jakim jest glinka ceramiczna, ma wysokie właściwości termiczne, co pozwala na dłuższe utrzymanie pożądanej temperatury.

 

ZESTAWY PÓŁMISKÓW BOLESŁAWIEC

Posiadając ceramiczne półmiski ręcznie malowane za pomocą klasycznej metody zwanej stempelkiem, lub wyszukanej o bardziej artystycznej dekoracji malowanej za pomocą pędzla i sygnowaną podpisem artysty, możemy dobrać inne pasujące elementy aby stworzyć zestaw obiadowo/deserowy z szerokiej gamy polecanych kształtów.

Do takiego zestawu będą idealnie pasowały talerze w dowolnych kształtach i rozmiarach również w formie kwadratowej, talerze i talerzyki, małe i duże z polecanej oferty talerzy, miseczki, miski, salaterki, półmiski, wazy, sosjerki, naczynia do zapiekania potraw, i to wszystko w bogatej ofercie kształtów. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego co posłuży na wiele lat i zostanie przekazane innym pokoleniom.

Wszystkie wyroby wykonane są z glinki ceramicznej wypiekanej powyżej 1200* C

Przewodnim kolorem używanym i najbardziej kojarzonym z ceramiką bolesławiecką jest kolor kobaltowy.

Kobalt jest najczęściej kojarzony ze stempelkiem potocznie nazywany „pawie oczko”.

Niewątpliwe jest że, każdy użytkownik naczyń ceramicznych Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” to wielki pasjonat i hobbysta wyszukujący co rusz to nowe wzory i kształty które rokrocznie są przedstawiane wszystkim doceniającym rękodzielnictwo wielbicielom ceramiki bolesławieckiej jako nowości które weszły na rynek.

Nie poprzestając na jednym kolorze i wychodząc naprzeciw potrzebom klienta zaczęto wprowadzać kolory które ożywiły wnętrza kuchni, jadalni, salonu oraz łazienki.

Kolorystyka naczyń została poszerzona o wiele barw które doskonale wpisują się w tzw. ciepło domowego ogniska, a to za sprawą stonowanych odcieni które występują w przyrodzie i to one dyktują kierunek stosowany w dekoracji ceramiki, jest to wiele odcieni błękitu, odcienie czerwieni, odcienie brązów i ciepłych żółcieni, naturalnie wiele zieleni która otacza nas w przyrodzie. To co natura kształtuje swoją bogatością barw i cyklicznie zmieniającą się porą roku można znaleźć we wzorach naszych ręcznie malowanych naczyń ceramicznych Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”

WZORNICTWO PÓŁMISKÓW BOLESŁAWIEC

Wzornictwo, szczególnie to wykonane za pomocą pędzla najlepiej odzwierciedla motyw przewodni, który projektanci stosują na wyrobach ceramicznych. Jest to w większości otaczająca nas fauna i flora, elementy roślinne takie jak kwiaty, liście, zioła, owoce, warzywa i nierzadko zwierzęta i ptaki oraz, ostatnio lubiane owady. To, z czym mamy do czynienia w przyrodzie robi na nas największe wrażenie, dlatego odwzorowanie natury na ulubionym talerzu lub kubku sprawi nam największą przyjemność, używając go na co dzień.

Wszystkie proponowane naczynia i akcesoria są szkliwione, co sprawia, że używanie ich jest niezmiernie miłe w dotyku a zaparzona herbata lub kawa nie pozostawia tzw. czarnego osadu. Można myć w zmywarce, podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Wybrane naczynia do tego przeznaczone i oznaczone specjalną etykietą można używać do zapiekania potraw w piekarniku w temperaturze do 280*C oraz można podgrzewać na płycie ceramicznej i elektrycznej.

Wszechstronność wyrabianych naczyń ceramicznych zyskała duży rozgłos w świecie i dotarła w dalsze jego zakątki m.in. Azja, Ameryka.